Kultūra
“Jeigu neįvaldysime kultūros ir švietimo instrumentų, jeigu nesuteiksime jiems deramo politinio svorio, vargu ar mums pavyks patriotines, tradicines konservatyvias vertybes perteikti naujajai kartai, ir tuomet valstybingumo ir nepriklausomybės statinys bus statomas ant smėlio pamatų.”

Apie graikų kalbos grynumą

Skaitau Patrick Leigh Fermor keliones pietų Peloponese ir akis užkliūva už pastraipos apie ginčus, vykusius dėl (graikų) kalbos grynumo.

Adomėnas: Kita valdovė Morta

Visi žino apie Mindaugo karalienę Mortą; vienu metu netgi būta iniciatyvos pervadinti liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, į Karaliaus Mindaugo ir karalienės Mortos karūnavimo dieną.

Kokio Vyčio Vilniui reikia?

Nacionalinis paminklas turi būti klasikinis. Klasikinis – nėra subversyvus (kaip kad „Vamzdis“); jis reprezentuoja, o ne pašiepia piliečių vertybes ir aspiracijas. Galiausiai, klasikinis nacionalinis paminklas turi įkūnyti didingumą ir grožį. Taip jis reprezentuoja valstybingumą, politinę tvarką ir aspiraciją bei idealizmą – neatskiriamas politinio simbolizmo savybes. Bėda su klasikiniu paminklu ta, kad jam reikia genialaus skulptoriaus.

Seimo narys lankėsi parodoje ArtVilnius

Mantas Adomėnas su žmona Viktorija apsilankė parodoje ArtVilnius. Dalinamės labiausiai patikusių eksponatų nuotraukomis.

TS-LKD frakcijos nariai išreiškė paramą VLKK pirmininkei Daivai Vaišnienei

Manto Adomėno sveikinimas Velykų proga

Šviesių, šiltų, tikrų Prisikėlimo Velykų linkiu kiekvienam asmeniškai!

Dr. M. Adomėnas – Užgavėnių šventėje Būbliuose!

Vasario 7 d. dr. Mantas Adomėnas dalyvavo Būblių kaimo bendruomenės organizuotoje Užgavėnių šventėje.

Kanonas kaip priešnuodis kultūros degeneracijai

Pristatydama šį pranešimą1, moderatorė paminėjo esminį raktinį žodį – „disciplina“. Teksto pavadinimas jo kaip ir nemini, bet jis neišvengiamai iškils kaip potemė ar tema. Mat kai pradėjau rengtis paskaitai ir galvoti apie kultūros kanono problemą, mintys vis sugrįždavo prie kariuomenės, kurioje pastaruoju metu praleidau šiek tiek laiko. Kariuomenė, disciplina man yra kaip tam tikras kontrapunktas, kontrastas ir atspindys to, kas vyksta ar nevyksta, turėtų ar neturėtų vykti mokykloje.

Urbanistinė miesto raida negali vykti stichiškai ir be koncepcijos

Lapkričio 7 d., penktadienį, Seimo Konstitucijos salėje vyko LR Seimo nario, TS-LKD Vilniaus Sueigos pirmininko dr. Manto Adomėno organizuota konferencija „Lietuvos miestų kaita: praeitis, šių dienų realijos ir ateities iššūkiai“.

Progresyvios idėjos, užmušančios pažangą

Lyrinė uvertiūra: mokslo metų pradžia praėjo kaip paprastai – traškantys kardelių stiebai, čežančios naujos uniformos, iškilmingos ir skambios kalbos apie rudeninius lapus, rugsėjį, mokyklos slenkstį ir mokslo naudą.
1 2