Filosofija ir literatūra
“Politiką ir poeziją jungia tai, kad abiejų medžiaga ir įrankis yra tas pats – žodžiai.”

Apie graikų kalbos grynumą

Skaitau Patrick Leigh Fermor keliones pietų Peloponese ir akis užkliūva už pastraipos apie ginčus, vykusius dėl (graikų) kalbos grynumo.

Apie monstrus ir politiką

Visi, kas skaitė Antikos literatūrą, žino apie "monstra" (graikiškas atitikmuo - terata): gamtos anomalijas ir neįprastus reiškinius, rodančius dievų užsirūstinimą ir pranašaujančius didžiules nelaimes.

Adomėnas: Kita valdovė Morta

Visi žino apie Mindaugo karalienę Mortą; vienu metu netgi būta iniciatyvos pervadinti liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, į Karaliaus Mindaugo ir karalienės Mortos karūnavimo dieną.

Olandiškas nesusipratimas

Manto Adomėno esė apie Olandų gatvės pavadinimą

Nuomonė: Mokyklų direktoriai platono oloje

Gal valstybei, įstatymui ir jo kūrėjams turi rūpėti ne puikių gimnazijų vadovų gerovė ir jų dvasinis komfortas, o paskleisti jų įgūdžius ir gebėjimus po visą Lietuvos ugdymo sistemą - kad jie, sukūrę puikias mokyklas ir paleidę jas į gyvenimą, imtųsi atsiliekančių ir ten irgi pritaikytų savo talentą, kad visa Lietuvos mokykla būtų kuo geresnė ir suteikianti kuo tolydesnę ugdymo kokybę.

Pasirodė trečioji Konservatizmo sąsiuvinių dalis

Knygoje - 2016-ųjų tekstai: apie konservatizmą, švietimą, Seimo rinkimus, Trumpą, apie krikščionybę ir politiką, apie pokemonus, Kalėdų Senelį ir dar daug kitų dalykų. Mintys, susidėlioję tuomet, kai klostėsi lūžiai, tebekeičiantys Europą, pasaulį ir Lietuvą.

Apie Kalėdų Senelį, filosofiją ir Europos civilizaciją

Jeigu po tūkstančių metų krikščioniškąją Europos civilizaciją tyrinėjantys archeologai pagal dažniausiai atsikartojančius artefaktus pakrikštys ją "Kalėdų Senelio civilizacija", jie nelabai teprašaus pro šalį.

Mantas Adomėnas apie priešnuodį propagandai: „Filosofijos studijos padėtų atrasti argumentus“

Apie propagandos grėsmę, iššūkius demokratijai, politikų atotrūkį nuo rinkėjų ir galimus sprendimus 15min interviu su M.Adomėnu.

Dienoraštis. Džubos užrašai

Birželio 16 d. „Jeigu dėl kokių nors priežasčių oro uoste nepasitiktume, pasakyk, kad tave nuvežtų į Camp Afex. Visi Džuboje žino Camp Afex“. Šiuos žodžius Gabriela lyg tarp kitko mestelėjo elektroniniame laiške, kai susirašinėjome apie mano atvykimą į Pietų Sudaną – tuomet, kai kelionė dar tik šmėžavo laiko horizonto paribyje ir viskas atrodė lengva bei savaime suprantama.

M. Adomėnas. Septyni gundymai konservatizmui porinkiminėje dykumoje

Naujoji dauguma daro tiek klaidų, kad seną priežodį „žingsnis po žingsnio“ galima būtų pakeisti nauju – lapsus post lapsum, „liapsusas po liapsuso“. Net apie ją rašyti tuo tarpu darosi nebeįdomu. Verčiau pakalbėkime apie tą politinio lauko dalį, kur dar kažkas vyksta, kur gimsta sumanymai, iniciatyvos ir idėjos – taip, apie konservatorius.