Emigracija
„Ar į Lietuvą žiūrima kaip į nelaimės kraštą, kaip į pamotę, nuo kurios bėgama, su savimi išsinešant ir savo nuoskaudas, problemas bei augimo kompleksus, ar į geidžiamą ilgos, galbūt visą gyvenimą užtruksiančios kelionės tikslą, kaip į pažadėtąją žemę, kurią deramai įvertinti padeda ilgų klajonių svetur patirtis – tai lygtis, kurią kiekvienas išvažiuojantysis neišvengiamai turi spręsti asmeniškai.“

M.Adomėnas. Nepalikti už borto nei vieno žmogaus

Ne vienam į akis krito naujosios britų premjerės Theresos May rinkimų šūkis: A country that works for everyone, „Šalis, kuri gerai veikia kiekvienam“ – mintis, grąžinanti mus prie kilnios idėjos apie Didžiąją Britaniją kaip vieną tautą.

Kaip išgelbėti lituanistiką Amerikoje?

„Jei tuos pinigus, kurie buvo iššvaistyti Lietuvos įvaizdžiui kurti, būtume atidavę Ilinojaus universitetui, nereikėtų dabar laužyti galvų, kaip išgelbėti šio universiteto Lituanistikos katedrą“, – birželio 23 d. kalbėjo dr. Mantas Adomėnas radijo laidoje „Ant svarstyklių“, skirtoje lituanistikos sklaidai pasaulyje. Kas nutiko, kad vienas iš pagrindinių už Lietuvos ribų gyvuojančių pasaulinių lituanistikos centrų – šiais metais 25-metį švenčianti Čikagos Ilinojaus universiteto Lituanistikos katedra, įkurta už suaukotus lietuvių išeivių pinigus, – atsidūrė ant išnykimo slenksčio?

Emigrantų grįžimas į politiką būtų labai sveikas

Apie emigraciją ir grįžimą, apie protų nutekėjimą, apie tai, kas rašo piktus komentarus internete po straipsniais apie užsienio lietuvius, apie pastarųjų dalyvavimą rinkimuose ir neišnaudotą jų potencialą bei nepakankamą ir neteisingą valstybės dėmesį jiems išeivių internetinio portalo Lietuviams.com interviu su Demokratinės politikos instituto prezidentu dr. Mantu Adomėnu.